Co sázet na zahradě v únoru?

Co sázet na zahradě v únoru? Tipy pro pěstování v zimním měsíci

Únor může být chladný a zasněžený měsíc, ale to neznamená, že musíte zahradu nechat odpočívat. Naopak, s trochou přípravy a znalostí vhodných rostlin můžete i v tomto období vytvářet krásu ve vaší zahradě. Zde je několik tipů na to, co můžete sázet na zahradě právě v únoru.

 

1. Květiny raného jara

I přes chladné počasí můžete začít s výsadbou květin raného jara, jako jsou sněženky (Galanthus), které jsou schopny kvést již brzy v únoru. Tyto nenáročné květiny přinesou do vaší zahrady první náznaky jara a oživí ji po zimním spánku.

 

2. Trvalky

V únoru můžete také začít s výsadbou trvalek, které budou kvést v následujících měsících. Mezi vhodné druhy patří například pernetie (Pernettya), která je odolná vůči chladu a přináší do zahrady krásné červené nebo bílé plody, nebo pampeliška (Bellis perennis), která kvete již v únoru a přináší zahradě barevné květy.

 

3. Bylinky

Pokud máte rádi bylinky, únor je ideálním časem pro jejich výsadbu. Mnoho bylinek, jako například pažitka, tymián nebo šalvěj, je odolných vůči chladu a můžete je začít sázet již v tomto období. Tyto bylinky nejenom obohatí vaše pokrmy o čerstvé aroma, ale také přidají do vaší zahrady zelenou a živoucí atmosféru.

 

4. Ovocné stromy a keře

Pro ty, kteří mají v zahradě místo, je únor ideálním časem pro výsadbu ovocných stromů a keřů. Stromy jako jabloně, hrušně nebo třešně mohou být vysazeny již v tomto období a začnou připravovat půdu pro bohatou úrodu v následujících letech.

 

5. Dřevěné truhlíky pro předpěstování

Pokud máte rádi zahradničení na balkoně nebo terase, únor je ideálním časem pro předpěstování rostlin v dřevěných truhlících. Díky nim můžete začít s pěstováním rostlin už teď a později je přesadit do zahrady, až bude venku tepleji.

 

S těmito tipy na sázení do zahrady v únoru můžete začít připravovat vaši zahradu na nadcházející jarní sezónu a užít si radost z pěstování rostlin i v zimních měsících. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat s různými druhy rostlin, které vám přinesou radost a krásu do vaší zahrady.