Co dělat na zahradě v květnu

Květen je měsíc, kdy se zahrady začínají probouzet k životu. Konečně jsou pryč zimní měsíce a příroda se konečně rozzáří plnou parádou květin a zeleně. Pokud máte zahradu a chcete ji v tuto roční dobu ozvláštnit, máme pro vás pár tipů na to, co dělat na zahradě v květnu.

 

Sázet rostliny

Květen je ideální čas na výsadbu rostlin. Vyberte si květiny a zeleninu, které se vám líbí a chcete mít v zahradě. Pokud máte dřevěné truhlíky, můžete je využít jako květinové záhony a vytvořit tak krásné aranžmá. Dřevěné truhlíky jsou ideální pro výsadbu květin, protože mají dobrou odvodnění a umožňují kořenům rostlin dýchat.

 

Zahradní úpravy

Květen je také skvělý čas na úpravu zahrady. Pokud máte trávník, první májový víkend je ideální na jeho první sečení. Můžete také vytvořit nové cesty a zpevnit okolí chodníků. Pokud máte dřevěné truhlíky, můžete je také ošetřit speciálním nátěrem, aby vydržely déle a vypadaly stále jako nové.

 

Péče o rostliny

Květen je také čas na první hnojení rostlin. Vyberte si vhodné hnojivo a postříkejte jím květiny a zeleninu v truhlících. Pokud máte zahradu, můžete použít hnojivo pro celou plochu trávníku.

 

Zalévání rostlin

V květnu je obvykle dostatečně vlhké, ale je stále důležité zajistit, aby vaše rostliny měly dostatek vody. Pokud máte dřevěné truhlíky, mějte na paměti, že dřevo může vyschnout, takže je důležité pravidelně zalévat květiny a rostliny v nich.

 

Příprava na letní sezónu

Květen je skvělým časem na přípravu zahrady na letní sezónu. Můžete si naplánovat, co budete pěstovat a jak budete upravovat zahradu, abyste mohli co nejvíce využít krásné letní dny. Pokud máte dřevěné truhlíky, můžete je použít jako dekorativní prvky a vytvořit tak unikátní vzhled vaší zahrady.

 

Pokud hledáte dřevěné truhlíky pro svou zahradu, určitě se podívejte na naši nabídku. Nabízíme širokou škálu různých velikostí a barev, aby odpovídaly vašim potřebám. Všechny naše truhlíky jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, které je odolné vůči povětrnostním vlivům a vydrží dlouho. Pokud si vyberete náš dřevěný truhlík, budete mít krásnou zahradu, kterou budou všichni obdivovat.